Nedávno skupina PBRDigital Group uvedla na trh novou službu. Díky vzrůstající poptávce ze strany profesionálních video tvůrců po kvalitním zařízení pro záznam 360° videí, tak mohla vzniknout půjčovna profesionální 360° video techniky. Zapůjčit si tak můžete jednu z nejlepších 360° kamer na světě, a sice kameru Nokia OZO! Služba nese název OZO Rental a veškeré informace, ceník a bližší podmínky pronájmu se dozvíte na stejnojmenných internetových stránkách www.ozorental.cz.

Služba nabízí několik úrovní pronájmu. Tou základní s označením OZO Basic je zapůjčení samotné kamery Nokia OZO, včetně základního příslušenství a dodání potřebného softwaru nejen pro obsluhu kamery, ale také pro následný stitching pořízených záběrů. U této varianty pronájmu se předpokládá, že uživatelé, kteří si kameru zapůjčí, s ní mají již určité zkušenosti a ví, co od ní mohou očekávat, aby je při natáčení nic nepřekvapilo.
V pořadí druhou a zároveň nejčastější variantou je potom balíček OZO Pro. Ten nabízí kromě kamery Nokia OZO také rozšířené příslušenství, mezi které je důležité zmínit především výkonné PC/laptop pro ovládání kamery a přítomnost vyškoleného technika. ¨Pronajímatelům, kteří mají s touto kamerou malé nebo dokonce žádné zkušenosti, vždy rozhodně doporučujeme, aby byl při natáčení přítomný také náš vyškolený kamerový technik, který zná kameru a celý ekosystém do posledního¨detailu a dokáže kameru nastavit a používat nejlépe.¨ Dodává manažer projektu Martin Možnar z agentury PBRDigital.

Poslední a nejvyšší úrovní pronájmu je v podstatě spolupráce na partnerské bázi, kdy tým zkušených profesionálů z PBRDigital dokáže pro pronajímatele zajistit jak produkci 360° videa, tak i následnou kompletní postprodukci pořízených 360° záběrů. Ne každý totiž v dnešní době disponuje natolik výkonnými výpočetními stanicemi na to, aby byly schopni zvládnout slepení záběrů a následnou editaci 360° videa. V neposlední řadě pak k doplňkovým službám tohoto balíčku patří také možnost nechat si z výsledného video vyvinout například VR aplikaci a doplnit tak video o určité interaktivní prvky.
Pro ty, kteří se chtějí o možnosti zajištění postprodukce, případně vývoje samostatné VR aplikace, dozvědět více, doporučujeme navštívit stránku OZO Rental Postprodukce.

Věříme, že díky této nové službě uvidíme již brzy na českém trhu větší počet kvalitnějších 360° videí. Jedním z důvodů, proč v současnosti neexistuje dostatek 360° obsahu v českém jazyce je právě absence kvalitního zařízení na záznam 360° videí pro profesionální tvůrce. Možností pronajmout si kameru Nokia OZO se tato situace snad obrátí k lepšímu.

OZO Rental nabízí také možnost si kameru přijet vyzkoušet osobně v jejich showroomu v Praze. Vše samozřejmě zcela zdarma. Více informací o této možnosti naleznete na webu OZO Rental.

Comments are closed.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.