S příchodem nových technologií i naše virtuální prohlídky dostali zcela nový rozměr. Prohlídky jsou nyní opravdu virtuální! Prohlédnout si je můžete pomocí kartonových brýlí PanoBoard - Google Cardboard ve formě opravdové virtuální reality. A stačí Vám k tomu pouze Váš chytrý telefon, aplikace Street View, která je dostupná pro Android i iOS, a zmíněný PanoBoard.

Pomocí aplikace Street View je možné procházet kompletní databázi interiérových i exteriérových virtuálních prohlídek Street View novou interaktivní metodou. Po spuštění konkrétní prohlídky v této aplikaci se Vám zobrazí možnost přepnutí do zobrazení pro virtuální realitu právě pro brýle PanoBoard. Následně jen vložíte svůj mobilní telefon do brýlí a najednou se ocitněte na jakémkoliv místě na světe, které Vás zrovna napadne. Pohyb v prohlídce zajišťuje v první řadě gyroskop a akcelerometr, což jsou součástky telefonu, které snímají změnu polohy telefonu a promítají je v aplikaci. Vy se tak můžete dívat kterýmkoliv směrem a virtuální svět Vás zcela obklopí. V druhé řadě zajišťuje pohyb v prohlídce také magnet umístěný na boční straně brýlí. Telefon zaznamenává mírné změny v elektromagnetickém poli kolem něj a tyto změny pak následně aplikace vyhodnotí jak pokyn k přesunu na jiný bod v prohlídce. Můžete si tak veškeré objekty projít v celém rozsahu.

Virtuální brýle PanoBoard jsou ryze českým výrobkem. Výrobcem tohoto zařízení je společnost TOBEINCO s.r.o., která je svým zákazníkům schopná PanoBoard potisknout jakoukoliv firemní grafikou. PanoBoard tak může být v kombinaci s virtuálními prohlídkami Street View použit jako vynikající marketingový nástroj k propagaci objektů. Více o tomto projektu a další možnosti využití brýlí PanoBoard naleznete na oficiálních stránkách výrobce - http://panoboard.cz.
PanoBoard - Google Cardboard

Věděli jste, že virtuální prohlídky Street View si nyní můžete jednoduše prohlédnout také ve formě virtuální reality? Stačí Vám k tomu Váš chytrý telefon, oficiální aplikace Street View a kartonové brýle PanoBoard!

Comments are closed.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.