Výzva


Leekes, středně velký prodejce nábytku ve Velké Británii, rozšiřuje svoji působnost.V rámci propagace otevření nové prodejny Leekes v Coventry se marketingový tým pro digitální média rozhodl zaujmout zákazníky prostřednictvím interaktivní virtuální prohlídky interiérů prodejny. Nová prodejna však má 45 oddělení ve dvou poschodích na ploše 17 000 m2, a proto firma Leekes potřebovala dobře vytvořené řešení s možností snadného procházení.


Řešení


Po zvážení několika různých možností se firma Leekes nakonec rozhodla, že interiérová prohlídka Street View v Mapách Google dovoluje nejlépe naplnit její vizi. Street View umožňuje spojit fotky s vysokým rozlišením do 360° interaktivních virtuálních prohlídek, které nabízejí maximální jednoduchost, rychlé vytvoření a výraznou viditelnost na Googlu. Firma Leekes najala místního Dobrého fotografa Google s žádostí o vytvoření a nahrání virtuální prohlídky na Google. Focení trvalo jen několik hodin a do týdne byly výsledné snímky Street View publikovány na Googlu. Virtuální prohlídka se teď zobrazuje ve všech službách Google – ve Vyhledávání, Mapách a stránce Leekes na Google+ Místech. Zákazníci si mohou projít a podrobně prohlédnout celou prodejnu, a to z počítačů, tabletů nebo chytrých telefonů.

pripadova_studie_leekes

A výsledky?


0
návštěvníků
0
X více návštěvníků než jiné weby
0
% výšší návštěvnost prodejny

Od spuštění Business View si prohlídku spustilo již více než 20 000 návštěvníků webových stránek Leekes a jejich zapojení bylo pětkrát vyšší než na jakékoli jiné stránce firemního webu.Prohlídka také pomohla zvýšit návštěvnost prodejny, a to o 20 % oproti předchozímu roku.

Firma Leekes vložila na své webové stránky virtuální prohlídku a pomocí rozhraní Google Maps API vytvořila vlastní grafickou překryvnou vrstvu navazující na virtuální prohlídku. Zákazníci mohou kliknout na požadované oddělení a spustit Street View v libovolném místě prodejny. Geraint Martin uvádí: „Street View přivedlo od spuštění na náš web 20 000 návštěvníků a průměrný čas na stránce s Street View je pětkrát vyšší než na jiných stránkách webu. Účelem stránek je přilákat návštěvníky do kamenné prodejny, spíše než zvýšit online prodeje. Návštěvnost prodejny v Coventry se meziročně zvýšila o 20 %. V současnosti připravujeme přesun prodejny v Llantrisantu v Jižním Walesu do zcela nových prostor ve zrenovované oblasti Talbot Green. S ohledem na velmi kladnou odezvu zákazníků v Coventry rozhodně počítáme s využitím Street View v Mapách Google i v naší nové prodejně v Talbot Green, až bude projekt dokončen.“

Znáte Street View?


Street View v Mapách Google nabízí prvotřídní interaktivní prohlídky interiérů firem. Tyto 360° panoramatické prohlídky byly vloženy přímo na stránky Leekes. Návštěvníci si mohli prohlédnout prodejnu a rychle se seznámit s prostředím a vybavením míst, z nichž vybírali.

Comments are closed.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.