Co by jste měli vědět a báli jste se zeptat...

Proč chtít virtuální prohlídku?


Projekt Street View je především v zahraničí uznávaným marketingovým nástrojem pro prezentaci firemních prostor na internetu. Momentálně neexistuje lepší nástroj, který by zobrazil interiér Vaší firmy věrněji než virtuální prohlídky Street View v mapách Google. Díky současnému boomu virtuální reality jako takové, den ode dne dramaticky stoupá zájem o virtuální prohlídky! Virtuální prohlídka již není pouze záležitostí image. Je to aktivní prodejní nástroj!

Jaký je poplatek za zveřejnění?


Žádné roční poplatky! Cena za zpracování virtuální prohlídky Street View je jednorázová a neplatíte nic navíc. V ceně za zpracování virtuální prohlídky je doprava na místo focení, pořízení fotografií, zpracování virtuální prohlídky její umístění na služby Google a nyní nově od nás získáte i nativní VR aplikace pro jakékoliv známe platformy pro zobrazování virtuální reality (HTC Vive, Oculus Rift, Samsung Gear VR, Google Cardboard, Google Daydream).

Musím mít při focení zavřeno?


Záleží jen na Vás. Jsme schopni focení provést i při běžném provozu Vaší firmy. Přerušení provozu Vaší firmy tedy není nutné. Navíc pro zajištění maximální ochrany soukromí Vašich zaměstnanců i zákazníků jsou veškeré obličeje, SPZ automobilů a nevhodné detaily rozmazány.

Často kladené otázky a odpovědi

?Co pro mě jako zákazníka zpracování prohlídky obnáší?
Jedinou podmínkou pro zpracování virtuální prohlídky Street View je založení účtu Google+. Založení účtu je zdarma a trvá jen několik minut (POZOR! Někteří fotografové či firmy tento několikaminutový úkon zpoplatňují částkou převyšující 5000 Kč). Je ale důležité, aby byl účet ověřený. Ověření probíhá zasláním korespondenčního lístku s PIN kódem přímo z centrály Google. Tento kód pak jednoduše zadáte na své stránce Google+. A to je vše! Nyní už stačí počkat na příjezd našeho fotografa, který Vám virtuální prohlídku Street View zpracuje.
?Jak dlouho zpracování virtuální prohlídky trvá?
Vytvoření prohlídky Business View je rozdělena na dvě etapy. V první etapě proběhne focení prostor v předem domluvený termín. Focení provádí certifikovaný fotograf Google. Doba focení se může dle rozlohy objektu pohybovat od 30 minut do několika hodin. O předpokládané délce focení je zákazník vždy předem informován. Po nafocení přichází fáze druhá a tou je samotné zpracování fotografií do formy vyirtuální prohlídky, její vložení do Map Google a samozřejmě vložení na Váš účet Google+ Místa. Druhá fáze, nebo-li publikace do Map Google, v 90% případů netrvá déle jak 7 dnů.
?Kolik virtuální prohlídky Street View stojí?
Abychom dokázali našim zákazníkům nabídnout opravdu tu nejnižší cenu za zpracování prohlídky, doporučujeme vždy osobní schůzku, abychom si celý prostor mohli prohlédnout a adekvátně jej nacenit. Vždy samozřejmě záleží na celkovém prostoru, který si zákazník přeje nafotit. Cena je jednorázová, bez žádných dalších poplatků, a obsahuje dopravu fotografa na místo, pořízení fotografií, jejich zpracování a umístění prohlídky do map Google a na účet Google+. Nyní nově od nás, u prohlídek MEDIUM a LARGE, získáte nativní aplikace pro všechny dostupné VR platformy (Oculus Rift, HTC Vive, Google Cardboard, Samsung Gear VR, Google Daydream).
?S jakými zařízeními je prohlídka kompatibilní?
Virtuální prohlídka je plně kompatibilní se všemi moderními stolními i mobilními zařízeními bez ohledu na jejich operační systém. Prohlídku je tedy možné si prohlédnout jak v systémech Windows nebo OS X, tak i mobilním systémem Android a iOS. Naše prohlídky jsou nově kompatibilní s VR zařízeními jako jsou Oculus Rift, HTC Vive, Samsung Gear VR, Google Cardboard a Google Daydream.
?Jakou výhodu má prohlídka Street View oproti klasickým virtuálním prohlídkám?
Největší výhodou se samozřejmě její provázanost se službami Google. Virtuální prohlídka Street View je přímo vložena do map Google, je propojena s samotnou službou Street View a účtem Google+ Místa. Kromě toho se ale také zobrazuje ve výsledcích vyhledávání ve vyhledávači Google! Virtuální prohlídku můžete jednoduše vložit také na Vaše internetové stránky nebo Facebook. I když se takováto virtuální prohlídka kromě výše uvedeného může jevit jako image záležitost, není tomu tak. Dle posledních analýz se až 40% uživatelů, jenž hledají konkrétní místo v Mapách Google, na virtuální prohlídku Street View vždy podívají. Virtuální prohlídka Google Street View takto významně ovlivňuje jejich rozhodování v tom, zda-li ten či onen podnik vůbec navštíví.
?Kde všude je možné si virtuální prohlídku prohlédnout?
PanoTour.cz byl, je a jistě bude firmou, která určuje trendy v oblasti virtuálních prohlídek. Proto si virtuální prohlídku nyní kromě počítače, mobilu či tabletu, prohlédnete také v brýlích pro virtuální realitu. A to samozřejmě platí jak u klasické virtuální reality, kdy se brýle připojují k počítači (Oculus Rift a HTC Vive), tak i u tzv. mobilní virtuální reality kde se pro zobrazení prohlídky využívá mobilní telefon (Google Cardboard, Samsung Gear VR, Google Daydream)
?Je možné virtuální prohlídku Street View aktualizovat nebo smazat?
Ano, prohlídku lze aktualizovat tím, že se prostory znovu přefotí a nová prohlídka nahradí tu starší. V případě nutnosti je možné virtuální prohlídku z map Google a účtu Google+ Místa smazat.
?Jak je to Steet View a s virtuální realitou
Virtuální realita je v současnosti díky nástupu zařízení typu Oculus Rift, HTC Vive či Google Cardboard velmi populárním pojmem. Svou virtuální prohlídku Google Street View si tedy mužete díky aplikaci Street View pro Android či iOS, společně s brýlemi pro mobilní virtuální realitu, prohlédnout také - bez jakýchkoliv astronomických investicí do výkonného PC či drahých brýlí pro virtuální realitu. Opravdu! Stačí Váš mobilní telefon a třeba obyčejné kartónové brýle pro VR. Stále nevěříte? Podívejte se na následující video.

Nenašli jste svou odpoveď? Napište nám